Scio Terapi Nedir?

Scio Terapi Nedir?

İnsan vücudu son derece karmaşık bir sisteme sahiptir. Fiziksel ve psikolojik olarak iki yöne sahip olan insan sağlığı her iki alanda da dengeye erişmeli. Gerek fiziksel gerekse psikolojik olarak sağlığa kavuşmak huzurlu bir hayatın sırrıdır. Günümüzde pek çok dış etken ve benzeri nedenlerle çeşitli sağlık problemleri yaşamak mümkündür. Bu problemleri mümkün olan en erken zamanda teşhis edebilmekse iyileşme sürecinin konforlu ve verimli geçmesi için önemlidir. Rahatsızlıkların tanınması, teşhislerin erkenden konabilmesi için kullanılan pek çok yöntem vardır. Scio terapi de bu alanda kullanılan biofizyolojik bir araçtır.

Scio terapi rahatsızlıkların tanısının konması aşamasından başlayarak iyileşme sürecinde de kullanıma uygun teknikleri içerisinde barındırır. İnsan vücudunda birçok frekans ve enerji bulunur. Scio terapi ile bu frekanslardan veriler alınmaya çalışılır. Yapılan seanslarla frekanslardan alınan veriler incelenir ve vücudun hangi bölgesinde ne gibi sorunlar olduğunun tespiti hedeflenir. Scio terapi ile iyi bir tanı konduktan sonra iyileşme süreci içinde frekanslardan destek alarak çalışmalar yürütülebilir. Alternatif tıp yöntemi olan Scio terapi insan vücudundaki stres oranının tespit edilmesi ve azaltılması süreçlerinde de değerlendirilebilir.

Scio Cihazı İle Tespit Edilen Rahatsızlıklar Nelerdir?

Scio terapi oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bunu detaylı bir şekilde anlatalım. İnsan bedeni de yeryüzündeki her şe gibi titreşir. Bu titreşimlerin birer enerjisi ve frekans değerleri vardır. Gün içerisinde, kişinin duygu durumuna göre, bulunduğu alana göre ve yaşadığı olaylara göre etrafa yaydığı enerji ve frekans değerleri değişir. Kişi vücudunda bir sorun olduğunda da ortama yaydığı enerji farklılık gösterir. Kişilerin mutluyken sahip oldukları frekans değerleri ile stres ve korku hallerindeki değerleri de birbirinden farklıdır.

Scio terapi enerji ve frekans değerlerinin insan vücudundan alınarak bir cihaz sayesinde okunması ile kişilerin yaşadıkları rahatsızlıkları tespit etmeyi hedefleyen bir terapi yöntemidir. Bu noktada kişiler pek çok farklı rahatsızlığın tespiti için scio cihazı ile yapılacak olan ölçümlerden destek alabilirler. Örneklerle ve sık olarak hangi şikayetlerde Scio terapi yoluna başvurulduğunu detaylı olarak incelemek gerekirse karşımıza ilk çıkan sorunun kronikleşen rahatsızlıklar olduğunu görürüz. Özellikle kronikleşmiş baş ağrıları ve vücudun herhangi bir bölgesinde sistematikleşmiş ağrı ve sızılar için scio cihazı ile tespit uygulamaları yapıldığı görülür. Dermatolojik rahatsızlıkların da zaman zaman scio cihazı ile incelendiği bilinir. Alerjik reaksiyonların giderilmesi yolunda da Scio terapi yoluna başvurulabilir ve tespit aşamasında bu cihazdan destek alınabilir. Stres ve psikolojik rahatsızlıklar, huzursuzluk halleri, stres dönemlerinde de sıklıkla scio terapi yöntemleri ile stres azaltıcı yollar denenebilir.

Bu verilen örnekler Scio cihazı ile tespit sürecine sık başvurulan yollar olsa da daha çeşitli pek çok şikayet ve sorunda da scio tekniklerinden destek almayı deneyebilirsiniz. Bu alanda çalışan uzman kişilere danışarak da rahatsızlıklarının tespiti ve iyileşme sürecinde scio cihazının uygulamaya elverişli olup olmadığı konusunda detaylı ve kesin bilgi alabilirsiniz.

Scio Terapi Nasıl Uygulanır?

Scio terapi uygulamasının nasıl yapıldığı pek çok kişi tarafından merak konusudur. Bu uygulamaların acısız ve ağrısız bir o kadar zahmetsiz olduğunu en baştan belirtmek faydalı olabilir. Kişiler Scio cihazına bağlanarak terapi sürecine kolay şekilde başlayabilirler. Bu cihaza kablolar vasıtasıyla bağlanan kişiler bir sandalyede veya koltukta oturarak seans boyunca istedikleri gibi zaman geçirme şansına sahip olur. Yalnızca seans boyunca kahve ve uyarıcı özellikleri olan gıdaların tüketilmemesi ve konuşulmaması önemlidir. Bunun yanında alınması gereken başka önlemler ve sıkı kurallar scio terapi yönteminde bulunmaz. Cihaza bağlanan kişiler seans süresince önce cihaz tarafından tanınır. Tanıma işlemi tamamlandıktan sonra ise frekansların okunması ile sorunların tespiti yoluna gidilir. Rahatsızlıkların tespitinden sonraki seanslarda ise benzer yolla terapi sürecine geçilir. Scio terapi yolunun bilinen bir sakıncası ve riski bulunmaz. Yine de özel sağlık problemleri ve spesifik durumları olan kişiler doktorlarına danışarak bu terapi yolunu değerlendirmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir