Biorezonans ile Alerji Detoksu

Bedenin, bir veya birden fazla maddeye verdiği fiziksel veya kimyasal bir tepki olan alerji; her bireyde farklı şekilde görülmesine karşın yaygın olarak deride kızarıklık ve kaşıntı, öksürük ve hapşırma şeklinde ortaya çıkar. Bu alerjik semptomlara yol açan maddeye ise alerjen denmektedir. Herkesin bedensel özellikleri farklı olduğu için alerjik reaksiyona neden olan maddeler de farklılık gösterebilir. Günlük tüketilen besinlerden gün içinde maruz kalınan çevresel unsurlara (toz, polen, sentetik kimyasallar, evcil hayvanlar vs.) pek çok farklı maddeden kaynaklı bu alerjiler bireyin yaşam kalitesinde ciddi düşüşe sebep olur.

Alerji Neden Oluşur?

Alerjiler, vücudun bağışıklık sistemi gıdalar, polen, toz akarları veya evcil hayvan tüyü gibi yabancı bir maddeye aşırı tepki verdiğinde ortaya çıkar. Alerjik reaksiyon belirtileri arasında hapşırma, tıkanıklık, burun tıkanıklığı, kaşıntılı gözler ve burun akıntısı sayılabilir.

Şiddetli alerjisi olan kişiler, polenin evlerine girmesini engellemek için kapılar kapalıyken içeride kalmaya eğilimli hissedebilirler. Neyse ki saman nezlesi ve alerjiler için biorezonans terapisi, bazı insanlar için yararlı olabilecek başka bir seçenektir.

Biorezonans terapisi, vücut hücrelerinin daha iyi iletişim kurmasına yardımcı olmak için elektrik sinyallerini kullanır. Bu terapi iltihabı azaltmaya ve semptomları iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Saman nezlesi veya alerji denilince insanların aklına akan burunlar, hapşırma, gözlerde kaşıntı ve nefes darlığı gelir. Solunum yolu gerçekten de akut ve kronik alerjik reaksiyonların en yaygın hedef organıdır. Semptomların yoğunluğu, burunda hafif kaşıntıdan şiddetli saman nezlesi ve kronik sinüzite, hayatı tehdit eden bronşiyal astıma kadar değişir.

Şiddetli alerjisi olanlar için normalde zararsız olan bir madde, sağlıkları için tehlike oluşturabilir. Alerjik reaksiyonlar, astım veya egzama gibi diğer sağlık durumlarını alevlendirdiklerinde özellikle rahatsız edici olabilir.

   

Kullandığımız rezonans cihazı detoks, enerji ve frekans dengelemede yüksek başarı oranına sahiptir.

Biorezonans Alerji Terapisi Nasıl Çalışır?

Terapi, düşük seviyeli elektrik darbeleri veya elektromanyetik dalgalar yayan özel bir cihaz takmayı içerir. Bu darbeler, vücudunuzun alerjenlere verdiği yanıtı “sıfırlamaya” yardımcı olur. Zamanla, bu semptomlarınızı ve yaşam kalitenizi iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Terapinin etkilerini kanıtlamak oldukça kolaydır. Bir danışan saman nezlesi mevsiminde mücadele ediyor ve saman nezlesi semptomları geliştirdiği açık. Buna erken çiçek açan bitkiler ve ağaçlar neden olabilir; ağaç poleni ve çim poleni, yüksek polen sayısına katkıda bulunur. Erken ilkbaharda taze çiçeklerin hepsinin bir etkisi olabilir. Sonuç olarak, polen sayısı mart ayının sonlarından itibaren en yüksek seviyesine çıkarak kişilerin semptomlarını daha da kötüleştirebilir.

Saman nezlesinden mustarip kişilerde ayrıca, tipik olarak gözlerin sulanmasına ve burnun tıkanmasına neden olan hayvan tüyü ile ilgili sorunları olabilir.

Biorezonans terapisi, birçok insanda etkili olduğu kanıtlanmış, güvenli bir terapidir. Şiddetli saman nezlesi veya alerji ile mücadele ediyorsanız, biorezonans terapisi sizin için uygun olabilir.

Alerjik reaksiyonlarda yüksek etkiye sahip olduğu görülen rezonans terapileri, alerjiye sebep olan maddenin yaydığı frekansın tersine çevrilmesi ve bedene düşük seviyeli elektromanyetik sinyaller olarak geri iletilmesi prensibine dayalıdır. Bu uygulama neticesinde bedende bir silkelenme ve temizlenme etkisi oluşturulur. Böylelikle bedenin verdiği tepki ortadan kaldırılmakta veya bu tepki en düşük seviyeye indirgenmekte, bireyin yaşam kalitesi de yükseltilmektedir.

Güncel tıp yaklaşımında var olan tedavi yöntemleri, ya ilaçlarla alerjik durumu baskı altına almak ya da yıllar süren aşı tedavileriyle alerjinin şiddetini azaltmak yönündedir. Rezonans terapileri ise, alerjiyi bir sonuç olarak görür ve alerjiyi tedavi etmekten çok, alerjiye neden olan temel problemleri ortadan kaldırmaya yönelir. Temel mantık, hastalığın kendisi değil, o hastalığın ortaya çıkmasına sebep olabilecek potansiyel problemleri bulup, bunları ortadan kaldırmaktır. Hastalık ancak bu şekilde kalıcı bir şifa bulur.

Alerji, vücudun üzerindeki toksik (ve diğer) yüklerin artması ve bağışıklık sisteminin, sonunda (hiper) reaktif hale geçmesi olarak algılanır. Alerjinin kalıcı olarak tedavi edilebilmesi, sistem üzerinde yük oluşturan ve bağışıklık sistemini reaktif hale getiren, yani alerjiyi yaratan asıl sebeplerin giderilmesine bağlıdır. Rezonans, tam da bu noktada devreye girer.

Biorezonans Terapisi Alerjiye Nasıl Yardımcı Olabilir?

Klasik alerji testi ağırlıklı olarak gıdalar, ev tozu akarları, küfler, hayvan tüyü, polen ve kokular gibi alerjenlerini arar. İyi bir biorezonans terapisti, yalnızca bu semptomları tetikleyen alerjenleri araştırmakla kalmayacak, aynı zamanda kronik gıda alerjileri, kronik toksikler ve terapi blokajları gibi temel enerjisel bozuklukları da araştırarak terapiyi yürütecektir.

    

Alerjilere bütünsel bakış açısı… Tamamlayıcı tıp ve Rezonans terapilerinin bakış açısından baktığımızda, alerjileri gidermek için birçok farklı durumun göz önüne alınması gerektiğini anlarız. Temel amaç; vücudun işleyişini bozabilecek faktörleri bulmak ve bunları ortadan kaldırmak ve de sistemi daha dengeli hale getirmektir. Rezonans terapilerinde, bünyeyi zorlayan asıl problemlere yönelinir, sistem dengelendiğinde alerji ortadan kalkar. Örneğin;

A) Bağırsak florasının bozulmasına yönelik terapiler… Alerji tedavilerinde, bağırsakların yapısının düzeltilmesi, diğer bütün konulardan önce gelir. Bozulmuş bağırsak florasının düzeltilebilmesi için, Rezonans terapileri, özel bir şekilde kullanılır. Amaç; bağırsaklardaki bozulmuş frekans paterninin kırılması ve bu sırada probiyotikler ve benzeri doğal yollarla bağırsak dengesinin yeniden inşasının sağlanmaya çalışılmasıdır.

B) Temel gıda intoleranslarına karşı yapılan terapiler… Gıda intoleranslarının tespiti ve bu gıdalar üzerinden yapılan frekans temizliği, Rezonans terapilerinin öncelikli konularından birisidir. Temel alerjenler üzerinden yapılan frekans silmeleri (ve beraberinde kişinin idrar ya da gaita gibi vücut atıkları üzerinden yapılan frekans temizlikleri) sonrasında, yüzeyde görülen alerjilerde otomatikman bir düzelme olması, çok olasıdır.

C) Toksik kirlenmeye yönelik terapiler… Rezonans terapilerinin, kişinin çevresinden alınan madde örnekleri ve toksik maddeler üzerinden yapılması, yani biorezonansın, vücudu temizlemeye yönelik kullanılması, alerjiler ve birçok hastalığın tedavisinde önemlidir. Biorezonans, toksik maddeler ya da ağır metaller üzerinden kullanıldığında, vücudun bu maddelerden temizlenmesi kolaylaşır. Vücudu, temizlenmesi için, o maddelere özgü frekans paternleriyle-enerjetik yolla uyarma yöntemidir.

D) Alerjenler üzerinden frekans silmeleri… Kişinin bildiği (ya da henüz bilmediği) alerjileri üzerinden yapılan frekans silmeleri ve biorezonans testlerinde çıkan alerjen-toksikler üzerinden yapılan frekans silmeleri… Rezonans, kişinin bildiği alerjen maddeler üzerinden (örneğin; bir ilaç alerjisi) kullanılabilir ancak, yukarıdaki şıkları kapsamayan hiçbir terapinin kalıcı bir iyileşme yaratmayacağı da varsayılabilir. Rezonans terapilerinde, olabildiğince bütünsel yaklaşılıp, sadece yüzeyde görülen alerji değil, buna sebep olan olası faktörler hep birlikte değerlendirilmeye çalışılır.

E) Vücut atıkları üzerinden frekans silmeleri… Gaita, idrar gibi vücut atıkları üzerinden yapılan frekans silmeleri ve bu şekilde vücudun detoks için uyarılması… Bio Life Rezonans terapilerinin güçlü olduğu konulardan birisidir. Örnek vermek gerekirse; sık idrar yolu enfeksiyonu geçiren bir kişiden alınan idrar örneği üzerinden yapılan tek seanslık bir frekans temizliği, problemin ilelebet ortadan kalkmasını sağlayabilir. İltihaplı bir akıntıdan alınan örnek üzerinden yapılan frekans silmeleri, bu iltihabın geçirilebilmesine katkıda bulunabileceği gibi kişinin dışkısı üzerinden yapılan frekans silmeleri, bağırsak problemlerinin giderilmesinde büyük katkı sağlayabilir.

F) Ruhsal duruma yönelik Rezonans terapisi seansları… Ruhsal durumdaki “reaktif”lik, alerjilerdeki “reaktif”likle yakından ilgilidir… Fiziksel semptomlar, ruhsal hallerin dışavurumudur ve ruhsal durumu göz önüne almayan hiçbir terapi, gerçekten başarıya ulaşamaz. Rezonans terapilerinde hem fiziksel soruna yönelik terapiler yapılır hem de bu seanslar, kişinin ruhsal özelliklerine göre şekillendirilir.

Temel kural olarak… Alerjilerde ve bütün kronik hastalıklarda, yukarıda sayılanlar tek tek değerlendirilmeli, kişinin testlerinde çıkan bütün veriler, kişinin sağlık geçmişiyle birlikte ele alınıp, Rezonans terapileri tamamen kişiye özel hale getirilmelidir.