Biorezonans Terapisi Nedir?

Biorezonans Terapisi Nedir?

Sağlık hepimiz için en değerli varlıktır. Herkes sağlıklı bir yaşam için elinden gelen tüm tedbirleri almaya çalışır. Bedensel sağlık ve psikolojik sağlığında birbiri ile bağlantısı göz önünde bulundurulursa mutlu ve huzurlu bir hayat için de sağlık olmazsa olmazdır. Rahatsızlıklarla tedavide tıp ve bilimsel araştırmalar sayesinde oldukça önemli yollar kat etmek mümkün. Bunun yanında alternatif tıp metodları ile de kişiler hayatlarında sorun yaratan belli rahatsızlıkları yatıştırmayı ve hatta iyileştirmeyi dener. Biorezonans tedavisi de bu düşünce ile ortaya çıkan bir alternatif tıp tekniğidir. Enerjiler ve frekanslar vasıtasıyla vücuda yapılan müdahaleler ile belli başlı rahatsızlıkların iyileştirilmesi, yatıştırılması ve hafifletilmesi için biorezonans tedavisi yönteminden faydalanılabilir.

Biorezonans popüler ve sık tercih edilen bir alternatif tıp tekniği olarak pek çok kişinin ilgisini çeker. Bu noktada kişiler kendilerinin bu tedaviyi almaya uygun olup olmadığını merak eder. Biorezonans tedavisi bilinen herhangi bir yaş sınırını barındırmaz. Yani bebeklerden yaşlılara her gruptan insan bu tedavi yöntemini değerlendirebilir.

Bir diğer yandan kişiler hangi şikayetlerinde ve rahatsızlıklarında biorezonans tedavisi tekniğinden destek alıp alamayacağını da merak eder. Genel olarak açıklamak gerekirse vücutta doğru şekilde çalışmayan sistemlerin düzeltilmesi için bu yönteme başvurmak mümkündür. Sıklıkla biorezonans tedavisi ile alerji sorunlarının giderilmeye çalışıldığı bilinir. Bunun yanında cilt rahatsızlıklarında da biorezonans tekniklerine başvurulabilir. Dolaşım ve sindirim sistemleri, sağlıklı bir kilo verme süreci, forma girme istekleri gibi vücudun çeşitli bölge ve sorunlarına karşı da yine biorezonans tedavisi tercih edilebilir.

Biorezonans Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Biorezonans tedavisi oldukça basit ve kolay bir uygulama yöntemine sahiptir. Kişiler için acısız ve ağrısı olması adına oldukça konforludur. Biorezonans tedavisi alacak olan kişi elektrotlar aracılığıyla bir cihaza bağlanır. Tedavi konusuna göre belirlenen frekansların ters çevrilerek kişi vücuduna geri gönderilmesi ile de uygulamaya başlanmış olur. Seanslar şeklinde uygulanan bu tedavi yönteminde bir seansın ortama 40 ile 45 dakika sürdüğünü belirtebiliriz. Tedavi konusu, kişi ihtiyaçları ve tercihlerine göre uygulanacak toplam seans sayısı da belirlenir. Seanslar arasındaki günler de yine her bir kişi ve tedavi konusuna göre farklılık gösterir.

Örneğin kilo problemi olan ve yeme bağımlılığını çözme adına biorezonans tedavisi almaya karar veren bir kişi için uygulama esnasında bağımlılık yaratan maddenin frekansları alınır ve ters çevrilerek danışana geri gönderilir. Bu teknik sayesinde kişideki bağımlılık yaratan frekansların silinmesi sağlanırsa kişinin bağımlılık problemi de çözülebilir.

Biorezonans uygulamasını kısa olarak tanımlamak gerekirse kişilerin sorunlarının tespiti üzerine o sorunun elektromanyetik frekansının tespiti ile enerjilerin kişinin vücuda geri gönderilmesi yolu demek mümkün olur. Kişilere bu işlemleri uygulama adına kullanılan bir cihaz mevcuttur. Söz konusu biorezonans cihazına danışan elektrotlar vasıtasıyla bağlanır. Teknik ve kafa karıştırıcı kelimeler olduğu için danışanlar bu tedavi yönteminden çekinebilirler. Fakat aslında işlemlerin tamamı acısız ve ağrısızdır. Bu nedenle pek çok açıdan denenmeye uygun bir alternatif tıp tedavi yöntemidir.

Biorezonans Fiyatları Nasıldır?

Biorezonans uygulamalarının fiyatları da bu tedavi yönteminden faydalanmak isteyenlerin en çok merak ettikleri konular arasında yer alır. Biorezonans tedavisinin ücretleri hemen herkesin kolay şekilde bütçe ayırabileceği sınırlar içerisindedir. Elbette bu tedavi için toplamda ödenmesi gereken ücret her kişi için farklılık gösterecektir. Bunun nedeni alıncaka tedavinin süresidir. Genellikle her bir seans için ücret ödeme şeklinde ücretlendirilen bu tedaviyi kişiler ne kadar süre ile alırlarsa ona göre ödemeleri gereken toplam ücret de değişkenlik gösterir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir