Bach Çiçekleri

Bach Flowers Homeopatik Kürleri…

Yüzyılın başında bazı ruh halleri ile farklı çiçek türlerinin ilişkili olduğunu keşfeden Dr. Bach, bu çiçeklerin homeopatik özlerini kullanmış ve insanların ruh hallerini değiştirmeyi başarmıştır.  Seneler içinde Dr. Bach’ın kullandığı bu sistemin kullanımı yaygınlaşmış, Bach Çiçekleri şeklinde adlandırılan sistematiği bütünsel tıp uygulamalarını kullanan terapistler tarafından ruhsal sorunlarda en sık kullanılan yöntem haline gelmiştir. Yakın geçmişte Avrupa’da zaman geçirdiyseniz ve alternatif terapi yöntemlerine biraz da olsa ilgiliyseniz, Bach Çiçekleri adını mutlaka duymuşsunuzdur.

Dr. Bach, bazı çiçek bitkilerin ve özellikle çiçek türlerinin çeşitli negatif duygu yönlenmeleri üzerinde etkili olduğunu ve bu olumsuz duygusal yönelimleri pozitif yönlü etkileyebildiğini bulmuştur. Bu konuda önceden tanımlanan 38 kür bulunmaktadır ki; bu da 38 farklı ruh hali, 38 farklı kişilik demektir.

Ruhsal problemlerden arınarak, kendinizi kötü hissetmenize neden olan duygularınızı değiştirebilirsiniz…

Bach Çiçekleri Nasıl Kullanılıyor?

Öncelikle Bach Çiçekleri hakkında hazırladığımız içerikleri incelemenizi ve ardından merak ettiğiniz her türlü konuda sorularınızı paylaşmanızı istiyoruz. Bunun ardından sizi kliniğimize görüşmeye davet etmekteyiz. Bu görüşmede, hangi kür veya kürlerin sizin için uygun olduğunu belirliyoruz. Görüşmeden sonra belirlenen Bach Çiçekleri karışımı Quitt cihazıyla terapide uyguluyoruz. Sorunun nedenine göre bazı durumlarda farklı rezonans terapileri de kullanılmaktadır. Seans sonrasında size özel hazırlanan Bach Çiçekleri karışımı, günlük kullanılmak üzere size verilmektedir. Bu karışım, gün içinde kolayca dil altına sıkarak uygulayabileceğiniz bir sprey halindedir.

Birlikte seçtiğimiz kürlerle birlikte Bach Çiçekleri terapisini aldıktan sonraki haftalarda etkileri hissetmeye başlarsınız. Ancak bazen etkinin birkaç gün gibi daha kısa sürede de ortaya çıktığını görmekteyiz. Normalde Bach Çiçekleri kürünün 1 ay süreyle kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Sonraki süreçteyse bazı seçilen çiçeklerin kullanımına artık gerek kalmamakta, kişi 1 ay sonrasında değiştiğini fark ettiği için belli çiçeklerin kullanımına ihtiyaç olmadığını söylemektedir. Bu gibi durumlarda tedaviye diğer konular üzerinden devam ediyoruz.

İlaç Değil…

Bazı bitkilerin homeopatik özlerinin kullanıldığı Bach Çiçekleri Terapisinde ilaç kullanılmaz. Bu kürler ilaç değil, eser miktarda bitkisel ekstre içeren özlerle yapılır. Yapılan uygulamada tanımlanmış çiçeklerin enerjisi kullanılmakta ve böylelikle kişinin enerjisi değiştirilmektedir. Bu yüzden Bach Çiçekleri herhangi bir ilaçla etkileşime geçmemekte, herhangi bir yan etki söz konusu olmamaktadır.

Bu çiçekleri yalnızca ruhsal problemlerde kullandığımız söylemek haksızlık olacaktır. Farklı şikâyetlerle başvuran hastalarımız için kliğimiz bünyesine Bach Çiçekleri pek çok farklı amaçla kullanılmaktadır. Her rahatsızlığın kişiye özel ruhsal etkileri de bulunduğundan, bireyin ruhsal yapısındaki sertliklerin giderilmesi ile rahatsızlıkların üstesinden gelmek çok daha kolay olmaktadır.

Hangi durumlar içindir?

• Stres • Kaygı • Korkular • Depresyon • Endişe • Dikkat eksikliği • Hiperaktivite • Asabiyet ve kızgınlık • Tramvatik durumlar • Öfke nöbetleri • Moral bozuklukları • Mutsuzluk halleri • Enerji düşüklüğü vb…

İhtiyacınız olan maksimum 5 kürü aşağıdaki tablodan seçebilirsiniz. Sonrasında size özel hazırlanan Bach Çiçekleri karışımı, günlük kullanılmak üzere size verilmektedir. Bu karışım, gün içinde kolayca dil altına sıkarak uygulayabileceğiniz bir sprey halindedir.