Ağrılar

Ağrı vücutta aksayan işlevlerin verdiği alarmlardan bir tanesidir. Ağrı duyulan bölgede oluşan değişikliğe  bağlı olarak reseptörler uyarılır ve uyarı beyine ulaşarak ağrı hissetmemiz sağlanır. Bir çeşit yardım çığlığı gibi algılayabiliriz.

Ağrılar akut  ve kronik tipte olabilir. Her iki tip ağrının nedenleri de şiddetleri de birbirinden farklıdır.

Akut ağrılar genellikle kaza, darbe, ameliyat, enfeksiyon, zona ağrısı , böbrek taşı ağrısı şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

      

Rezonans seansı sırasında bile ağrıyı hafifletmek  veya azaltmak mümkündür.

Baş ağrıları, migren, adet ağrıları, bel ve sırt ağrıları, tenisci dirseği, omuz eklemi şikayetleri, ağrıları hem ani rahatlatılabilir hem de uzun vadede kalıcı iyilik hali sağlanabilir.

Migren çok faktöre bağlı oluştuğu için çok özel bir protokol şekli sunulmaktadır.  Elektromanyetik yüklenme, gıdalar, stres, gibi sebeplere çözüm getiren rezonans migren için önemli bir destek şeklini oluşturmaktadır.

Fibromiyalji uzun süren bezdiren ağrıları ve çözümü uzun sürebilmesi nedeniyle  zor bir durumdur. Genellikle danışanlara stres protokolü önerilmektedir. Rorezonans ile seans sırasında vücuttaki tüm toksinlerden kurtulma, ağır metallerin atılımı, gida intoleransları ve patojenlerin onarımı yapıldıkça, stres azaltıldıkça, ağrılar ortadan kaldırılarak danışana yardımcı olunabilmektedir.

Rezonans yönteminde kronik ağrılarda yaklaşım ağrıyan bölgedeki hasarı onarmaktan geçmektedir. Onarabilmek için hasarın nedenleri saptanır. Hem nedenlerle mücadele verirken aynı zamanda bölgenin doku iyileştirilmesi, toksin ve metallerin uzaklaştırılması da beraber uygulanır.

Bedenin ilgili bölgede bir sorun olduğunu ifade etme biçim olan ağrı, bu bölgedeki frekansın normalden farklı olmasına sebep olur. Ağrıyan bölgedeki bu frekans farkının eşitlenmesi ağrıyı da ortadan kaldırır. Travmalara bağlı ortaya çıkan ağrılar üzerindeki etkisi çarpıcı düzeydedir. Kronik ağrıların ortadan kaldırılması için sistemin bütün olarak incelenmesi ve tüm sisteme etki eden stres yükünün temizlenmesi gerekmektedir.

Süreç ve alınacak sonuç, bedenin ne kadar kirlendiğine ve ne yoğunlukta stres yükü olduğuna bağlıdır. Vücuttaki yüklenme çok daha düşük olduğu için genel kural, çocuklardaki etkinliğin daha güçlü ve hızlı olmasıdır.