Andulasyon Nedir?

Andulasyon Nedir?

Bedenimiz en değerli hazinemizdir. Ona iyi bakmak oldukça önemlidir. Sağlıklı beslenmek, spor yapmak, doğru kıyafetleri ayakkabıları seçerek konforlu ve sağlıklı olmasını sağlamak gerekir. Vücudumuza iyi bakmak için uygulayabileceğimiz daha pek çok teknik ve yöntem bulunur. Üstelik teknoloji ve tıp dünyası da özellikle vücut sağlığı için pek çok buluşu ortaya koyuyor. Vücudu karmaşık sistemleri ile bir bütün olarak ele alıp ona uygun terapi ve tedavi yöntemleri bulmak konusunda bilimsel çalışmalara kulak vermek hepimiz için faydalı sonuçlar verir. Andulasyon da bu çalışmalar sonucunda ortaya çıkmış oldukça dikkat çekici tedavi yöntemlerindendir.

Hepiniz günlük hayatta andulasyon kelimesini daha fazla duymaya başlamış olabilirsiniz. İnternet paylaşımlarında, yakın çevrenizde her geçen gün adı daha çok geçen bu uygulamanın tam olarak ne işe yaradığını merak ediyor musunuz? Gelin sizler için hemen açıklayalım. Andulasyon, bütüncül bir terapi sistemi olarak vücuttaki sistemleri, hücreleri ve dokuları uyararak vücutta yenilenme ve canlanma etkisinin ortaya çıkmasını sağlar. Metabolik olarak ve sistemsel tıkanıklıkların giderilmesi, dolaşımsal ve hücresel bozulmaların düzeltilebildiği bu terapi yöntemi Almanya’da üniversiteler ve doktorların ortak çalışmaları ile ortaya çıkmıştır. Andulasyon tedavisinde vücuda titreşimlerle birlikte birtakım özel ışınların gönderildiği bilinir. Bu terapi sırasında kişi andulasyon cihazı olarak bilinen cihaz içerisinde uzanmış vaziyette hareketsiz olarak durur.

Andulasyon Terapisi Ne İşe Yarar?

Andulasyon terapisi vücuda pek çok açıdan etkileri olan çok yönlü bir uygulamadır. Andulasyon terapisinin vücuda titreşimler ve ışınlar göndererek pek çok farklı alana etkiler etmesi mümkün olur. Bütüncül tedavi yöntemi denmesinin de en önemli nedeni tam olarak budur. Yani andulasyonun tek bir işlevi ve etkisi bulunmaz. Andulasyon uygulamalarının vücuda sağladığı pek çok yarar bulunur. Günümüzde özellikle andulasyon terapisi ile kilo verme, incelme gibi etkiler görmek isteyen insanlar olduğu bilinir. Bu özelliği ile özellikle fiziksel forma girme ve bölgesel incelemeler için andulasyon terapisi alan kişiler mevcuttur.

Andulasyon terapisi alan kişiler bu tek uygulama ile birçok yararı aynı anda görme şansı yakalarlar. Yani kişiler andulasyon terapisi sayesinde bölgesel olarak incelme sağlarken bir diğer yandan kan dolaşımlarının düzenlenmesini ve metabolik faliyetlerinin de dengelenmesini sağlayabilirler. Bu sayede aslına düzenli andulasyon seansları ile kişiler bütün anlamında vücutlarında onarım ve iyileştirme yapmış olur.

Andulasyon Terapisinin Faydaları Nelerdir?

Andulasyon terapisi hakkında detaylı bilgiler edinen insanlar bilimsel kelimeler ve kavramlar arasında kalıp kafa karışıklığı yaşayabilir. E peki andulasyon terapisinin bana faydaları neler? Sorusu bu noktada ortaya çıkar. Andulasyon terapisi düzenli uygulamalar halinde alındığında vücutta gözle görülür etkiler yaratma gücüne sahiptir. Andulasyon terapisi vücuda içsel ve dış etkiler sağlayarak önemli pek çok faydayı bir arada sunana bir uygulamadır.

Andulasyon ile vücut içerisinde yer alan ve son derece karmaşık olan kan ve lenf dolaşımları düzenlenir. Kişinin kendi kendini iyileştirmesini ve sağlıklı bir hayat sürmesini sağlayan bu dolaşım sistemlerinde meydana gelen bozulmalar ve tıkanıklıklar çok ciddi sağlık problemlerinin doğmasına neden olabilmektedir. Bu açıdan bakıldığında andulasyon son derece faydalı bir terapidir.
Günümüzde çok yaygın olarak görülen varis probleminin ortaya çıkmasını engelleyen andulasyon terapisi varis sorunu yaşayan kişilerin şikayetlerinin hafiflemesi konusunda da etkilidir. Andulasyon vücutta incelme ve yağ yakımı konusunda da gözle görülür etkiler yaratır. Bu özellikleri ile forma girmek isteyen kişiler, aktif olarak diyet döneminde olanlar kendilerini bu dönemde andulasyon terapisi ile e destekleyebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir