Kas Sertleşmesi / Gerginliği

Kas Sertleşmesi / Gerginliği

Kas gerginliği – sertleşmesi

Kas gerginliği ya da sertleşmesi, kasların rahatlayıp gevşeme yetilerini kaybetmelerini ifade eder. Bu da, kasların kalıcı bir şekilde gergin durumda olması anlamına gelmektedir. Kas sertleşmesi yavaş veya akut bir şekilde meydana gelebilir. Bu durum son derece ağrılı olabilir ve hareketliliğin sınırlanmasına yol açar.

Kas gerginliğinin nedenleri

Gerginliğin pek çok nedeni olabilir. Bu problem, omurga bölgesinde ve boynun arkasında, genellikle stres, uygunsuz mekanik gerilme/zorlama ve yanlış duruş (malpozisyon) durumlarında ortaya çıkar. Bu durum, artık yeterli miktarda kan ve oksijen alamayan belli başlı kaslar üzerinde kalıcı gerginliğe neden olur. Sonuç ise ağrılı bir sertleşme ve kas dokusunda meydana gelen gerginlik/tansiyondur. Sertleşmenin bir diğer nedeni de dolaşım bozukluklarıdır. Sonuç: yeterli miktarda kan ve oksijen ile beslenemeyen kaslara bağlı olarak metabolizma zarar görür. Kas sistemi artık düzgün bir şekilde kasılıp gevşeyemediğinden krampları meydana gelir. Burkulma, gerilme ve kas liflerinin yırtılması gibi sakatlıklar da ilgili kaslarda gerginliğe, sertleşmeye, katılığa yol açabilir. Son olarak, rüzgarın, cereyanda kalmanın ve aşırı kilonun da gerginliğe, sertleşmeye neden olabildiği bilinmektedir.

Kas gerginliği/sertleşmesi için andulasyon terapisi

Andulasyon terapisi metabolizmayı ve kan dolaşımını bir bütün olarak ve yoğun bir şekilde stimüle etmesinden ötürü kas sertleşmesi için ideal bir tedavi yöntemidir ve andulasyon terapisinin uygulanması sonucunda ağrı şikayetlerinin hızlı ve kalıcı bir şekilde giderildiği görülür. Buna ek olarak düzenli bir şekilde gerçekleştirilecek andulasyon terapi seansları, kas sertleşmesinin yeniden ortaya çıkmasını engeller. Derin kızılötesi ısının sistematik etkisi, bu olumlu etkinin gücünü artırmaktadır.

Biolife Rezonans bu alanda enerji ve frekans dengeleme temelli danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Detaylı bilgi ve randevu için lütfen merkezimizi arayınız – 0216 3616393