Romatoid Artrit

Romatoid Artrit

Romatoid artrit

Artrit, bir veya daha fazla eklemin iltihaplanması durumudur. Romatizmal hastalıkların bir bölümünü oluşturduğu için sık sık “iltihaplı romatizma” olarak da adlandırılmaktadır. Romatoid artrit, en yaygın olarak görülen eklem iltihabıdır: 800.000
Alman, bu hastalıktan muzdariptir ve her sene bu sayıya yaklaşık 60.000 kişi katılmaktadır. Söz konusu ağrılı eklem iltihaplanmalarından çok daha sık bir şekilde etkilenmelerinden ötürü, hastaların üçte ikisini kadınlar oluşturmaktadır. Pek çok durumda, hastalık yalnızca tek bir eklemi değil, eş zamanlı olarak birkaç eklemi etkilemektedir.

Artritin nedenleri

Romatoid artrite neden olan şeyler, şu ana kadar kesin olarak belirlenememiştir. Şüpheler, oto-immün hastalık olarak adlandırılan bir çeşit bağışıklık sistemi bozukluğu üzerinde toplanmaktadır. Bu hastalıkta, vücudun savunma sistemleri vücudun kendi eklemlerine saldırıp iltihaplanmalara yol açan bileşenler üretir. Bunun yanında görünen o ki genetik, artritte belirleyici bir role sahiptir, bu da hastalığa yakalanma eğiliminin kalıtsal olabileceği fikrini ortaya çıkarmaktadır.

Biolife Rezonans bu alanda enerji ve frekans dengeleme temelli danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Detaylı bilgi ve randevu için lütfen merkezimizi arayınız – 0216 3616393