Kronik Yorgunluk

Kronik Yorgunluk

Kronik yorgunluk nedir?

Çağımızın güncel sorunu yorgunluk, son yıllarda giderek artan yoğun ve stresli çalışma hayatı, modern yaşamın yüksek temposu gibi çok sebepten dolayı kronikleşmekte ve birçok kişiyi etkilemektedir.

Araştırmalar göstermiştir ki kronik yorgunluk sendromunu yaklaşık % 70 oranında özellikle 30-50 yaş grubundaki kadınları etkiliyor.  Gene özellikle eğitimli, gelir seviyesi yüksek, çalışan kesimde ve beyaz yakalı insanlarda daha sık görülmektedir.

En az 6 ay veya daha uzun bir süre devam eden, dinlenmekle hafiflemeyen ve mevcut iş, eğitim, sosyal ve özel yaşam aktivitelerinde belirgin azalmaya yol açan bir yorugunluğunuz var ise bu durum Kronik yorgunluk sendromu olarak tanımlanabilir.

Bu genel belirtiler dışında kronik yorgunluk sendromu olan kişilerde aşağıdaki belirtilerde sıklıklı görülür.

-Hafıza ve konsantrasyonda kısa süreli bozulma veya azalma
-Kas ağrıları
-Eklemlerde belirgin kızarıklık veya şişlik olmamasına rağmen ağrı olması
-Yeni oluşan, şekil değiştiren veya ciddileşen baş ağrısı
-Sabah uyanınca kendine gelememe (uykulu olma halinin devam etmesi)
-Cinsel istek ve performans da azalma

Kronik yorgunluk sendromu birçok sebepten olabilmekle beraber, en kabul gören nedenler, yoğun stres, aşırı çalışma temposu ve günlük yaşamın yarattığı diğer baskılardır.  Hayatın bir parçası olan stres, kontrol edilemezse başka hastalıklara yol açabildiği gibi, kronik yorgunluk sendromunun da en önemli nedenini teşkil eder.

Biolife Rezonans bu alanda enerji ve frekans dengeleme temelli danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Detaylı bilgi ve randevu için lütfen merkezimizi arayınız – 0216 3616393