Gerginlik

Gerginlik

Gerginlik

Bugünlerde gitgide daha çok insan, işleriyle ilgili olarak son teslim tarihi, zaman baskısı gibi etkenlerle telaşlı bir yaşam sürmektedir. Dolayısıyla çocuklar ve gençler arasında bile kalıcı gerginlikten yakınan kişilerin sayısının sürekli olarak artması şaşırtıcı değildir.

Gerginliğinin nedenleri

Geçici gerginliğin ve stresin organizma üzerinde olumsuz bir etkisi bulunmamaktadır. Vücut, fonksiyonlarını bu duruma uygun olarak ayarlayabilir ve zarar görmeden bu durumla başa çıkabilir. Ancak gece gündüz devam eden stres ve gerginlik bambaşka bir konudur: bu durumda organizmanın kendisini rejenere edecek vakti kalmamaktadır. Sonuç olarak stresle başa çıkma mekanizmaları er ya da geç iflas edecektir.

Gerginlik için andulasyon terapisi

Andulasyon terapisi, kelimenin tam anlamıyla gerginlik için birebirdir. Bu tedavi sonucunda kalıcı bir şekilde artmış sempatik etki azaltılıp parasempatik etki stimüle edilir. Andulasyon terapi sistemiyle vejetatif sinir sistemi üzerine gerçekleştirilen bu uygulama derin ve kalıcı bir gevşeme sağlar. Yoğun relaksasyon etkileri, bu biyofiziksel terapi yönteminin aynı zamanda stresin zararlı etkilerini büyük ölçüde azalttığı gerçeğine de dayanmaktadır.

Biolife Rezonans bu alanda enerji ve frekans dengeleme temelli danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Detaylı bilgi ve randevu için lütfen merkezimizi arayınız – 0216 3616393